+48 571230848   hotel@starzynski.com.pl

hotel starzyński widok na wzgórze

O nas

Hotel Starzyński wraz z Restauracją oraz kompleksem SPA to bogactwo możliwości spędzenia niezapomnianych chwil w miejscu pełnym uroku i wyjątkowej atmosfery. Interesujące propozycje dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące aktywny wypoczynek, jak i ceniące spokój. Nasz obiekt cenią zarówno rodziny z dziećmi oraz klienci biznesowi.

Nie bez powodu klienci mówią o tym miejscu: „prawdopodobnie najładniej położony hotel w Polsce”. Starzyński umiejscowiony jest na Wzgórzu Tumskim. Tuż obok stoi średniowieczna katedra, zaledwie parę kroków dalej Stare Miasto i najlepsze w Polsce muzeum secesji, amfiteatr płocki. W dole widoczna jest malownicza dolina Wisły, która w przedziwny sposób dodaje wrażenia i faktycznego odczucia spokoju i odprężenia. Nasze malownicze tarasy restauracyjno-hotelowe, dają możliwość spożycia posiłku w otwartej przestrzeni, w sąsiedztwie koryta Wisły.

Hotel Starzyński wraz z Restauracją i SPA to bogata oferta pobytowa i noclegowa (57 pokoi), skierowana zarówno dla gości indywidualnych jak i korporacyjnych. Goście biznesowi znajdą tu bogatą ofertę niezapomnianych i efektywnych spotkań i szkoleń. Obszerne powierzchnie przeszklonej Restauracji wraz z tarasem i salą bankietową to idealna baza do stworzenia eleganckich przyjęć okolicznościowych, bankietów, spotkań rodzinnych. Przestrzeń daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, a nasze piękne sale oraz tarasy widokowe dają ogromne pole do ugoszczenia nawet kilkuset osób.

Obiekt posiada trzy sale szkoleniowe, które poprzez swoje bezpośrednie umiejscowienie stanowić mogą doskonałe rozwiązanie warsztatowe i możliwość prowadzenia kilku spotkań jednocześnie. Sale posiadają profesjonalnie przygotowany sprzęt audiowizualny, nagłośnieniowy, co w połączeniu z bogatą ofertą gastronomiczną zapewnia pełen pakiet konferencyjny na wyciągnięcie ręki.

Odrobina historii

W 1545 r. spichlerze i świątynię zniszczył pożar, a po osunięciach skarpy, klasztor rozebrano. W części zabudowań działał szpital, który w 1803 r. Prusacy przekształcili w magazyn wojskowy. Kilka lat później prefektowi departamentu płockiego udało się odzyskać budynek i po remoncie otworzono w nim teatr. Występowali tu Wojciech Bogusławski, Gabriela Zapolska, debiutowała płocczanka Mira Zimińska-Sygietyńska, której ojciec był teatralnym dekoratorem.

Ulica, przy której stoi hotel nazywała się wtedy „Teatralna”. Widownia mogła pomieścić 800 osób, a przy teatrze działała Cukiernia Teatralna „Zacisze”. W czasie II wojny światowej hitlerowcy rozebrali teatr, chcąc zbudować niemiecki dom kultury. Po wojnie, w 1961 r. pobudowano dom wycieczkowy PTTK na 86 miejsc noclegowych, z kawiarnią, pomieszczeniami klubowymi i barem kawowym.

Wygrał projekt, który prowadził prof. Marek Leykam, absolwent i profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, współautor warszawskiego Stadionu Dziesięciolecia. Obecnie znajduje się tam restauracja, bar i sale konferencyjne Hotelu Starzyński.

Wraz z upadającym komunizmem, chylił się ku upadkowi tak charakterystyczny budynek. Rodzina Starzyńskich przejęła go w 1990 roku, przeprowadziła remont generalny i tam, gdzie niegdyś był gród Sieciecha, obecnie znajduje się nowoczesny, czterogwiazdkowy zespół hotelowy. Hotel, restauracja i salon SPA pod nazwą Starzyński. Sam budynek obok katedry jest jednym z najczęściej umieszczanych na fotografiach z Płocka.

Kontakt

Hotel Starzyński
ul. Piekarska 1
09-400 Płock
NIP: 774-146-57-18

Rezerwacja pokoi
+48 24 / 366 02 00, +48 571 230 848
hotel@starzynski.com.pl

Gwarancja najniższych cen

Rezerwując przez naszą stronę www masz gwarancję najlepszej ceny.